Multimedia

1. Św. Brat Albert (Miasto Świętych) [2016]

Był artystą malarzem, przed którym otworem stała kariera artystyczna. Wrażliwość na nędzę człowieka, zwłaszcza na brak Boga, doprowadziła go do odkrycia Bożego Piękna, które przywraca godność grzesznikowi. Bóg jest najdoskonalszym Artystą; On stwarza z niczego. Adam, przeżywając głębokie nawrócenie, stał się świadkiem Chrystusa. Wielu artystów go nie rozumiało, zwłaszcza wtedy gdy odwiedzał najbardziej niebezpieczne dzielnice nędzy w Krakowie…

2. Uczynki miłosierdzia – św. Brat Albert [2016]

Prowadzący rekolekcje „Dla nas i całego świata” w Łagiewnikach w każdym miesiącu opowiadają o życiu kolejnych krakowskich świętych w kontekście pełnionych przez nich uczynków miłosierdzia. Pierwsza spotkanie poświęciliśmy postaciom świętych: Brat Albert.

3. Brat Albert Dzieła Miłosierdzia [2016]

4. Być to więcej niż mieć – św. Brat Albert Chmielowski [2015]

„Być to więcej niż mieć” przypomni Wam postać św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy do pobrania materiałów o życiu i przesłaniu tego krakowskiego Świętego.

5. Brat Naszego Boga [1997]

Brat naszego Boga — film biograficzny w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, zrealizowany na podstawie dramatu Karola Wojtyły Brat naszego Boga. Film opowiada o życiu Adama Chmielowskiego. Zdjęcia powstały w Krakowie.